XXI Niedziela Zwykła

 1. Dziś – dwudziesta pierwsza niedziela zwykła, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji.

 2. Tych, którzy dopiero wrócili z wakacji informujemy, że – na mocy decyzji Księdza Kardynała – od wczoraj nowymi Gospodarzami naszej Parafii są Ojcowie Karmelici Bosi. Urząd proboszcza objął Ojciec Jacek Olszewski OCD, natomiast przełożonym domu zakonnego, a jednocześnie wikariuszem parafii mianowany został Ojciec Tobiasz Zarzecki OCD. Witamy serdecznie Ojców Karmelitów we Wspólnocie Parafialnej, życząc wszelkich potrzebnych łask.

 3. Ustępujący Proboszcz składa na ręce Matki Bożej Jasnogórskiej, wczorajszej Patronki, wielkie podziękowanie Panu Bogu i Ludziom za lata posługi w naszej Parafii, i – prosząc o przebaczenie wszelkich win – poleca się Waszej modlitwie. Szczególna wdzięczność należy się Wszystkim, którzy z wielką ofiarnością włączali się w życie parafii, pomagając w ten sposób duszpasterzom.

 4. Liturgiczne wprowadzenie nowego Proboszcza i pożegnanie dotychczasowego odbędzie (odbyło) się w obecności Ojca Prowincjała Jana Malickiego oraz Ks. Dziekana Tadeusza Sowy dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12.00.

 5. Pojutrze przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela – święto patronalne naszej archikatedry.
 6. Przypadający w piątek pierwszy dzień września to bolesna 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętamy w naszych modlitwach o ofiarach wojny i prosimy o tak bardzo dzisiaj zagrożony pokój. Zapraszamy na Mszę Świętą w tej intencji w piątek o godz. 18.00.

 7. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 w kościele (a nie w kaplicy MB Częstochowskiej). Będziemy prosić Boga o błogosławieństwo na nowy rok nauki.

 8. W tym tygodniu obchodzić będziemy pierwsze piątek i sobotę  miesiąca. W piątek o godz. 8.00 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, w tym dniu odwiedzimy chorych. W sobotę o godz. 8.00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP, a po niej zapraszamy na jubileuszowe fatimskie nabożeństwo kolejnej Pierwszej Soboty miesiąca.

 9. W ubiegłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek wspomogliśmy ofiary katastrof i nawałnic w Polsce, zbierając na ten cel 3500 złotych. Za ten piękny gest solidarności z serca dziękujemy.

 10. W najbliższych dniach są jeszcze wolne intencje mszalne, które możemy zamówić w zakrystii lub kancelarii.

 11. Jak zawsze – zapraszamy do lektury ostatnich wakacyjnych numerów czasopism wyłożonych w kościele, a w niedzielne przedpołudnie do naszego sklepiku parafialnego. W tym tygodniu do tygodnika Gość Niedzielny dołączona jest bezpłatnie płyta z filmem „Misja” – arcydziełem z watykańskiej listy najważniejszych filmów religijnych.