WNIEBOWZIĘCIE NMP

  1. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny to najstarsze święto maryjne w Kościele. Powstało na Wschodzie jako „Zaśnięcie Bożej Rodzicielki”, a od VII w. znane jest także na Zachodzie. Razem z całym Kościołem wyznajemy, że Maryja z duszą i ciałem została wzięta do nieba jako najwspanialszy owoc odkupienia dokonanego przez Jezusa Chrystusa.
  2. Łączymy się duchowo ze wszystkimi pielgrzymami zgromadzonymi na Jasnej Górze.
  3. Dziś przypada również Święto Wojska Polskiego, ustanowione dla upamiętnienia „Cudu nad Wisłą” w 1920 roku. Dziękujemy Maryi za opiekę nad naszą Ojczyzną.
  4. Jutro przypada pierwsza rocznica śmierci ks. Zbyszka Porzezińskiego. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w jego intencji, którą poprzedzi różaniec o godz. 17.30. W gablocie przed kościołem można obejrzeć zdjęcia z jego posługi w naszej parafii.
  5. Zapraszamy do lektury wakacyjnych numerów czasopism wyłożonych w kościele.
  6. Z radością informujemy, że w uroczystość MB Częstochowskiej sakramentalny związek małżeński zawrą: Daniel Górnicki, kawaler z par. tutejszej oraz Katarzyna Przepałkowska, panna z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Józefowie – zapowiedź pierwsza. Zaproszenie na ich ślub, skierowane do wszystkich Parafian, wywieszone jest na tablicy ogłoszeń.
  7. Powróćmy do naszych domów ze słowami hymnu uwielbienia Maryi. Zanieśmy radość i nadzieję, że chwała nieba stanie się również naszym udziałem.