XIX Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj trzynasty dzień miesiąca – o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne Jubileuszowe Nabożeństwo Fatimskie.
 2. Pojutrze będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP – prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa. Uroczystość ta obchodzona jest w liturgii 15 sierpnia już od V wieku, a w polskiej tradycji nazwana Świętej Matki Bożej Zielnej.
 3. Jest to tzw. święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte według porządku niedzielnego. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów odbędzie na zakończenie każdej Mszy Świętej. Dotyczy to także jutrzejszej mszy wieczornej, sprawowanej wg formularza Wigilii Wniebowzięcia NMP.
 4. W 97 rocznicę „Cudu nad Wisłą” modlić się będziemy za Ojczyznę, a w szczególności za Wojsko Polskie, w dniu jego święta.
 5. Ponadto w tym tygodniu w Liturgii Kościoła:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika

– we czwartek – wspomnienie św. Jacka Odrowąża, duchowego syna św. Dominika.

 1. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymkach warszawskich, które jutro dotrą na Jasną Górę, ogarniamy też naszą modlitwą ofiary nawałnic, które ostatnio dotknęły Polskę.
 2. Zbliża się pierwsza rocznica śmierci ks. Zbigniewa Porzezińskiego. 15 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji ks. Zbyszka, którą poprzedzi różaniec w jego intencji o godz. 17.30. W gablocie przed kościołem można obejrzeć zdjęcia z jego posługi w naszej parafii.
 3. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom dbającym o piękno i czystość kościoła, a także o pielenie i podlewanie ogródka.
 4. W najbliższych dniach jest wiele wolnych intencji mszalnych – zachęcamy do zamawiania mszy świętych w intencji naszych najbliższych w zakrystii lub kancelarii.
 5. Wszystkim odpoczywającym życzymy przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.
 6. Jak zawsze – zapraszamy do lektury wakacyjnych numerów czasopism wyłożonych w kościele, a w niedzielne przedpołudnie do naszego sklepiku parafialnego.