IV Niedziela Wielkiego Postu – Początek rekolekcji

 1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „Laetare”, którym rozpoczyna się antyfona na wejście. Radujemy się, bo oto przybliża się obchód tajemnic naszego zbawienia.
 2. W tę radosną niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi dla nas ks. Jakub Szcześniak, ojciec duchowny naszego seminarium. Nauki rekolekcyjne dziś na każdej Mszy Świętej oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9.00 i 18.00. We wtorek zapraszamy szczególnie chorych, którym udzielimy sakramentu namaszczenia. Módlmy się za siebie i naszego Rekolekcjonistę.
 3. Motywem przewodnim naszych rozważań będą Izajaszowe Pieśni Sługi Jahwe. Możemy zabrać z kościoła tekst tych przejmujących proroctw i uczynić przedmiotem naszej medytacji w kolejnych dniach rekolekcji. Program rekolekcji oraz grafik Adoracji Najświętszego Sakramentu przez nasze Grupy parafialne, umieszczony jest przy wyjściu z kościoła i w gablocie przed kościołem. Do spowiedzi rekolekcyjnej zapraszamy podczas wszystkich nabożeństw. Prosimy nie odkładać Sakramentu Pokuty na ostatnie dni przed Wielkanocą.
 4. Na zakończenie rekolekcji, w środę 2 kwietnia, w rocznicę odejścia do Domu Ojca,  uroczystego wprowadzenia relikwii bł. Jana Pawła II do kościoła dokona ks. Biskup Józef Górzyński. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00, po której odbędzie się krótki program artystyczny, a po nim adoracja relikwii do godz. 21.37.
 5. Serdecznie dziękujemy za wsparcie remontu kaplicy Miłosierdzia Bożego przy pomocy cegiełekpamiątek z beatyfikacji w roku 2011, które wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Mamy nadzieję niebawem zakończyć prace remontowe.
 6. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: dzisiaj o godz. 17.00nabożeństwo przygotowania do kanonizacji, a po nim Gorzkie Żale z nauką pasyjną i adoracją relikwii Krzyża Św.; w piątek o godz. 17.00Droga Krzyżowa.
 7. W tym tygodniu wypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek o godz. 8.00 – Msza Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O godz. 9.30 pójdziemy z posługą  sakramentalną do chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych do kancelarii parafialnej. W sobotę o godz. 8.00 odprawimy Mszę Św. o Niepokalanym Sercu NMP.
 8. Dziękujemy Akcji Katolickiej i licznej grupie parafian, którzy w minionym  tygodniu zebrali ponad 1300 kg makulatury na rzecz misji. Kolejna zbiórka odbędzie się w maju.
 9. Zachęcamy do odwiedzenia Targów Wydawców Katolickich, które odbędą się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego od 3 do 6 kwietnia.
 10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł Świat zapłonie, który ukazuje fenomen kultu Bożego Miłosierdzia. W Niedzieli artykuł Z życia do Życia opisuje cud, który otworzył drogę do kanonizacji Jana Pawła II. W tygodniku Idziemy artykuł Życie jest piękne podejmuje refleksję nad wartością życia.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

 • Paweł Włodarski, kawaler z parafii tutejszej i Agnieszka Magdalena Pietrzyk, panna z parafii św. Józefa w Ursusie. Zapowiedź  druga.
 • Raul Manuel Benavente Sanchez, kawaler z parafii San Pascual w Alicante, Hiszpania i Agata Teresa Nowak, panna z parafii MBNP w Tarnobrzegu. Zapowiedź pierwsza.
 • Maciej Mateusz  Ziajor, kawaler z parafii tutejszej i Joanna Czajka, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

Wszystkich przygotowujących się do małżeństwa polecamy naszej modlitwie.