III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Trzecia niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas ponownie na drogę katechumenatu, czyli głębszej refleksji na temat konsekwencji naszego chrztu.
 2. Aby wspomóc naszą duchową walkę o przemianę życia, zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w niedziele o godz. 17.00 – nabożeństwo przygotowania do kanonizacji, a po nim Gorzkie Żale z nauką pasyjną i adoracją relikwii Krzyża Św.; w piątki o godz. 17.00Droga Krzyżowa (dla dzieci o tej samej porze).
 3. W tym tygodniu we wtorek będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w której dziękujemy Bogu za początek naszego odkupienia. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Na tablicy ogłoszeń podany jest program obchodów tego dnia w Warszawie. Planowana jest m.in. Msza Św. w katedrze 30 marca o godz. 12.30 oraz Marsz Światło dla Życia” na pl. Piłsudskiego.
 4. Akcja Katolicka i Żywy Różaniec zachęca Parafian do wzięcia udziału w Warszawskim Jerychu Wiary – trwającej od 19 do 25 marca całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu w obronie życia poczętego. Nasza parafia modli się w poniedziałek 24 marca w godz. 10-12 w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu (kościół dolny).
 5. W najbliższą środę  26 bm. upływa termin zgłaszania uwag do projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Powiśla Południowego. W wyniku konsultacji z mieszkańcami Rada Ekonomiczna Rada naszej parafii opracowała propozycje uwag do tego projektu. Po Mszach Św. w dniu dzisiejszym zbierane będą podpisy pod tymi uwagami. Należy pamiętać, że po uchwaleniu przez Radę Miasta plan ten staje się prawem miejscowym, kształtującym obecną i przyszłą zabudowę Powiśla.
 6. We środę, 26 marca Akcja Katolicka naszej parafii organizuje zbiórkę makulatury na rzecz Misji w Afryce w godz. 9.00-14.00 i 16.00-18.00 w Domu Parafialnym. Wejście od strony parkingu.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Jakub Szcześniak, ojciec duchowny naszego seminarium. Na zakończenie rekolekcji, w środę 2 kwietnia, w rocznicę odejścia do Domu Ojca, wprowadzimy do naszego kościoła relikwie bł. Jana Pawła II, które otrzymaliśmy za pośrednictwem ks. biskupa Andrzeja Suskiego, ordynariusza toruńskiego. Uroczystego wprowadzenia relikwii dokona nasz nowy biskup pomocniczy – Józef Górzyński.
 8. W związku z instalacją relikwii bł. Jana Pawła II trwa remont kaplicy Miłosierdzia Bożego. Na prośbę parafian przygotowaliśmy cegiełki dla tych, którzy zechcą wspomóc tę inwestycję. Są nimi pamiątkowe obrazki z beatyfikacji w roku 2011. Wielkość ofiary jest oczywiście dobrowolna.
 9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu, jako dodatek do „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, dołączona jest wyjątkowa książka – „Pasja” według objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich, na podstawie której Mel Gibson nakręcił głośny film o męce Jezusa. Natomiast w „Małym Gościu Niedzielnym” rozpoczynamy odliczanie dni do kanonizacji.

 Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się :

 •    Piotr Potocki, kawaler z parafii tutejszej i Anna Maria Zelinskaja,

panna z parafii tutejszej. Zapowiedź druga

 •    Piotr Jerzy Tomczak, kawaler z parafii tutejszej i Ewelina Helena

Zielinska, panna z parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie.

Zapowiedź  druga.

 •    Paweł Włodarski, kawaler parafii tutejszej i Agnieszka Magdalena

Pietrzyk, panna z parafii św. Józefa w Ursusie. Zapowiedź pierwsza.

Wszystkich przygotowujących się do małżeństwa polecamy naszej modlitwie.