II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiejsza, druga niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy pamiętali, że podejmowany trud nawrócenia prowadzi nas do udziału w chwale Bożej.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w niedziele o godz. 17.00 – nabożeństwo przygotowania do kanonizacji, a po nim Gorzkie Żale z nauką pasyjną i adoracją relikwii Krzyża Św.; w piątki o godz. 17.00Droga Krzyżowa (dla dzieci o tej samej porze w kaplicy MB Częstochowskiej).
 3. Przypominamy, że za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W okresie Wielkiego Postu przed ołtarzem Matki Bożej wyłożony jest krzyż do adoracji, a w kaplicy Św. Antoniego wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną dla biednych.
 5. Akcja Katolicka sprzedaje dziś płyty z pieśniami pasyjnymi w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca “Mazowsze”. Dochód przeznaczony jest na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 6.  Uczestników pielgrzymki na kanonizację Jana Pawła II zapraszamy dziś o godz. 13.00 do Kaplicy MB Częstochowskiej na spotkanie organizacyjne.
 7. W związku z kanonizacją rozpoczęliśmy remont kaplicy Miłosierdzia Bożego w celu przygotowania miejsca dla relikwii bł. Jana Pawła II, które uroczyście wprowadzimy do kościoła 2 kwietnia, w kolejną rocznicę jego śmierci, na zakończenie rekolekcji wielkopostnych.
 8. W Domu Parafialnym wywieszony jest projekt Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Powiśla Południowego. Po mszach św. o 9.00, 10.30 i 12.00 zapraszamy do zapoznania się z propozycjami uwag przygotowanych przez radę parafialną i zgłaszania swoich.
 9. W najbliższą środę będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin.
 10. Przypominamy, że w każdy piątek o godz. 19.00 odprawiamy przed Figurą Jezusa Wykupionego Mszę św. zbiorową w intencji wszystkich pozostających w niewoli. O figurze Jezusa Nazareńskiego możemy przeczytać w specjalnym numerze czasopisma „Cuda i łaski Boże”.
 11. Informujemy, że na czas remontu kaplicy, czasopisma wyłożone są w kościele, przy ołtarzu św. Barbary. Zachęcamy do ich lektury, szczególnie w czasie Wielkiego Postu.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się :

 • Piotr Potocki, kawaler z parafii tutejszej i Anna Maria Zelinskaja,

panna z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

 • Piotr Jerzy Tomczak, kawaler z parafii tutejszej i Ewelina Helena

Zielińska, panna z parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie.

Zapowiedź pierwsza.

Wszystkich przygotowujących się do małżeństwa polecamy modlitwie.