I Niedziela Wielkiego Postu

 1. W Środę Popielcową przyjmując popiół wkroczyliśmy w czas pokuty i nawrócenia. Kto nie miał okazji przeżyć w tym dniu posypania głowy popiołem może uczynić to dziś po każdej Mszy Świętej w zakrystii.
 2. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do tradycyjnych praktyk pokutnych, jakimi są pogłębiona modlitwa, post i jałmużna.
 3. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 odprawiać będziemy najpierw nabożeństwo przygotowania do kanonizacji, a o godz. 17.15 „Gorzkie Żale” z nauką pasyjną i adoracją relikwii Krzyża Św.
 4. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na rozważanie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. Dzieci zapraszamy o tej samej godzinie do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 5. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 30 marca – w czwartą niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je dla nas ks. Jakub Szcześniak, ojciec duchowny naszego seminarium.
 6. W okresie Wielkiego Postu przed ołtarzem Matki Bożej wyłożony jest krzyż do adoracji, a w kaplicy Św. Antoniego wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe i skarbonka na jałmużnę wielkopostną dla biednych.
 7. Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej do Domu Parafialnego.
 8. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy na spotkania już nie w czwartek, ale w poniedziałek o godz. 19.00. Spotkania prowadzi ks. Mariusz.
 9. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w Domu Parafialnym lub prosimy o kontakt z ks. Mariuszem.
 10. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po mszy wieczornej na czwartkowe warsztaty malarstwa sakralnego z elementami pisania ikon.
 11.  Uczestników pielgrzymki na kanonizację Jana Pawła II zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę (16.03.) o godz. 13.00 w Kaplicy MB Częstochowskiej.
 12. W związku z kanonizacją rozpoczęliśmy remont kaplicy Miłosierdzia Bożego w celu przygotowania miejsca dla relikwii bł. Jana Pawła II, które pragnie ofiarować parafii nasz Ksiądz Prałat. Prosimy o wyrozumiałość z powodu niedostępności kaplicy oraz wsparcie podjętego wysiłku inwestycyjnego.
 13. Informujemy parafian o możliwości składania uwag do projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Powiśla Południowego. Projekt wywieszony jest już dziś w Domu Parafialnym, a w przyszłą niedzielę przewidujemy możliwość konsultacji i składania wniosków. Prosimy o zainteresowanie się tą ważną dla naszej przyszłości sprawą.
 14. Zachęcamy naszych parafian do przekazywania 1% podatku na parafialne koło Caritas. Aby pieniądze trafiły do naszego parafialnego Caritasu należy, poza numerem KRS Caritas Archidiecezji Warszawskiej, wpisać w informacjach uzupełniających uwagę – „Dla Parafii św. Trójcy w Warszawie”. Wzór, jak wypełnić zeznanie podatkowe wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.