VIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś I Niedziela miesiąca. Przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na rzecz biednych naszej parafii. Po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Gorąco zapraszamy do miesięcznej Adoracji Pana Jezusa. O godz.15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a godz. 17.00 odbędzie się wymiana Tajemnic   Żywego Różańca.
 2. O godz. 17.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo przygotowujące nas do kanonizacji bł. Jana Pawła II.
 3. Jutro – w I Poniedziałek miesiąca – o godz. 17.30 odprawimy Wypominki, a o godz. 18.00 Mszę Św. za zmarłych polecanych w  Wypominkach.
 4. We wtorek, 4 marca, będziemy obchodzić święto św. Kazimierza królewicza – patrona naszego Ks. Kardynała.
 5. Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki  Post. W tym dniu zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 16.30 (szczególnie dla dzieci) i 18.00 (nie ma mszy o 21.00). Na wszystkich Mszach odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem – znak nawrócenia oraz zaufania Miłosierdziu Bożemu. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (tzn. jeden posiłek do syta oraz wstrzymanie się od pokarmów mięsnych). Kancelaria Parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
 6. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 odprawiać będziemy najpierw nabożeństwo przygotowania do kanonizacji, a o godz. 17.15 „Gorzkie Żale” z nauką pasyjną i adoracją relikwii Krzyża Świętego.
 7. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na rozważanie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. Dzieci zapraszamy o tej samej godzinie do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 8. W okresie Wielkiego Postu przed ołtarzem Matki Bożej wyłożony będzie krzyż. Znajdźmy czas na jego Adorację i rozważanie Męki Pańskiej.
 9. Okres Wielkiego Postu, obok modlitwy i umartwienia, ma być też  czasem szczególnej jałmużny na rzecz ubogich. W kaplicy Św. Antoniego wystawiony będzie kosz na produkty żywnościowe, a do specjalnej skarbonki można składać ofiary na biednych.
 10. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. W sobotę zaś o godz. 17.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo nowenny przed peregrynacją Jasnogórskiej Ikony Nawiedzenia.
 11. Akcja Katolicka informuje, że na Misje w Afryce zebraliśmy w tym miesiącu 700 kg makulatury. Kolejna zbiórka odbędzie się w drugiej połowie marca.
 12. W sklepiku parafialnym polecamy nowe książki rzetelnie wyjaśniające zagadnienia tzw. „polityki gender”. Zapraszamy także rodziców i dziadków – jest nowa oferta dla najmłodszych – gry, kolorowanki i filmy.
 13. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy na spotkania prowadzone przez ks. Mariusza w czwartek o godz. 19.30 w domu parafialnym (wejście od strony parkingu).
 14. Wszystkich, którzy chcieliby rozwijać swoje talenty plastyczne zapraszamy na czwartkowe warsztaty malarstwa sakralnego z elementami pisania ikon. Zajęcia prowadzi absolwentka ASP, Justyna Mańkowska. Początek po Mszy Św. o godz. 18.00.
 15. Prywatne Gimnazjum i Liceum Sióstr Nazaretanek w Warszawie przy ul. Czerniakowskiej 137 zaprasza uczennice i ich rodziców na Dni Otwarte w soboty 8 marca i 5 kwietnia w godz. 11.00- 14.00 podczas których Siostry przedstawią ofertę programową (gimnazjum, liceum i program matury międzynarodowej ). Jest to oferta skierowana do rodzin katolickich, którym zależy na wychowaniu córek w duchu wartości chrześcijańskich.