XXX Niedziela Zwykła – Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła

  1. W kościołach konsekrowanych obchodzimy dziś uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego, czyli oddania tej świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy Bogu za nasz parafialny wieczernik. Dbajmy o to, aby ciągle piękniał, by również przyszłe pokolenia mogły w nim chwalić Trójjedynego Boga.
  2. Jutro w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych – wzywajmy go w szczególnych potrzebach.
  3. W piątek, 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Uwielbiamy Boga w Jego świętych, którzy są dla drogowskazami na drodze do wieczności. Msze Święte odprawiać będziemy według porządku niedzielnego. Nieszpory za zmarłych odprawimy o godzinie 17.00.
  4. W sobotę obchodzić będziemy w liturgii Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Zapraszamy na procesję wypominkową za zmarłych o godz. 17.00.
  5. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza lub kościoła możemy codziennie uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.
  6. Modlitwa wypominkowa za zmarłych będzie odprawiana przez cały rok w niedziele o godz. 8.30 oraz w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.30. Po niej, o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, będzie sprawowana Msza Święta.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Ze względu na uroczystość chorych odwiedzimy w przyszły piątek (8.11).
  8. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za naszych zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Na modlitwy za zmarłych zapraszamy w piątek (1.11) i w sobotę (2.11) o godz. 17.00.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej „Mini-Koniczynka”. W sklepiku możemy nabyć listopadowy numer „Oremusa”.