XXVIII Niedziela zwykła – XIII DZIEŃ PAPIESKI

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy XIII Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Papież Dialogu. Przed kościołem odbywa się tradycyjna zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin, która jest „żywym pomnikiem” naszej wdzięczności Janowi Pawłowi II. Przypominamy też o apelu modlitewnym Warszawy i koncercie przed kościołem Św. Anny o godz. 15.00.
 2. Dzisiaj papież Franciszek, wzorem swoich poprzedników, poświęci świat Niepokalanemu Sercu Maryi. W wigilię tego wydarzenia przewodniczył modlitwie różańcowej w satelitarnej łączności z 10-ma sanktuariami świata, a wśród nich Jasną Górą.
 3. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
  • we wtorek – wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora kościoła
  • w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – w tym dniu przypada 35 rocznica wyboru Karola Kardynała Wojtyły na Stolicę Piotrową – zapraszamy na dziękczynny różaniec
  • w czwartek– wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w piątek – święto św. Łukasza Ewangelisty
 4. Parafia św. Stanisława Kostki zaprasza w sobotę 19 X 2013 r. o godz.17.00 na uroczystości liturgiczne ku czci bł. księdza Jerzego Popiełuszki – w dniu jego narodzin dla nieba.
 5. Od poniedziałku w kancelarii parafialnej przyjmujemy na Wypominki za naszych bliskich Zmarłych. Przypominamy, że kartki na Wypominki znajdują się przy wyjściu z kościoła i w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną na Jasną Górę w dniu 26 października. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 7. Zachęcamy kolektury prasy katolickiej oraz nowego numeru naszej gazetki parafialnej „Mini-Koniczynka”.