XXVII niedziela zwykła

 1. Dzisiaj odbywa się ogólnopolska modlitwa i zbiórka do puszek na rzecz narodu syryjskiego i tamtejszych chrześcijan. Niech nasza chrześcijańska postawa będzie konkretnym znakiem solidarności z ofiarami okrutnej wojny domowej.
 2. W tym roku obchodzimy 35 rocz. wyboru Karola Kardynała Wojtyły na Stolicę Piotrową. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia zaprasza do udziału w galowym koncercie i modlitewnym Apelu Miasta Warszawy w niedzielę 13 października o godz. 15.00 przed kościołem św. Anny.
 3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy następujące wspomnienia:
  • w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – w tym dniu zapraszamy szczególnie na różaniec;
  • we środę – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
 4. W poniedziałek 7 października comiesięczne Wypominiki za naszych bliskich zmarłych odprawimy o godz. 16.45, a po nich zapraszamy, jak każdego dnia w październiku na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.15.
 5. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. Przypominamy o „Biegu na orientację wiary w hołdzie bł. Janowi Pawłowi II” 12 października o godz. 9.00. Bliższe informacje w gablocie przed kościołem.
 7. Planujemy pielgrzymkę parafialną na Jasną Górę dnia 26 października. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 8. Młodzież z Zespołu Teatralnego zaprasza serdecznie na powtórkę sztuki Benedykta Hertza „Czupurek”. Przedstawienie odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej oraz kolejnego numeru naszej – ciągle modyfikowanej – gazetki parafialnej. Jest ona bezpłatna. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo tę inicjatywę, to prosimy o kontakt z księżmi lub ofiarę do puszki. Zapraszamy także do współpracy!