Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

  1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Tradycyjnie palmy można nabywać u naszych Bielanek, a dochód przeznaczony jest na potrzeby tej Grupy. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy św. O godz. 10.30 uroczyste poświęcenie palm z procesją odbędzie się przy pomniku Pana Jezusa dźwigającego Krzyż na dziedzińcu przy muzeum, skąd przejdziemy do kościoła i do Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. O godz. 17.15 zapraszamy na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale. Na stoliczku w kościele wyłożony jest nasz tygodnik parafialny. Do puszka można składać dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów jego wydawania. Przez okres Wielkiego Postu w kościele wyłożony jest krzyż. Zachęcamy do jego adoracji. Do skarbony przy krzyżu można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  2. Grupa Maryjna zaprasza w poniedziałek 25 marca na Mszę św. o godz. 18.00 po której przed wystawionym Najśw. Sakramentem odmawiany będzie Różaniec.
  3. Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu tylko do środy włącznie.
  4. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę nie odprawiamy Mszy Świętych porannych. W czwartek o godz.10.00 w Archikatedrze Św. Jana na Starym Mieście odprawiona będzie Msza Krzyżma z poświęceniem Olejów Św. i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich. W naszym kościele Msza Wieczerzy Pańskiej odprawiona będzie o godz.18.00. Zakończy się ona przeniesieniem Najśw. Sakramentu do ołtarza adoracji symbolizującego Ciemnicę. Za wspólny śpiew „Sław Języka Tajemnicę” można będzie uzyskać odpust zupełny.
  5. W Wielki Piątek o godz. 8.00 zapraszamy na liturgię Ciemnej Jutrzni. Po liturgii rozpocznie się Adoracja Pana Jezusa i trwać będzie aż do rozpoczęcia Liturgii Męki Pańskiej o godz. 17.00. Także tego dnia można uzyskać odpust zupełny za udział we wspólnej Adoracji Krzyża. Zbierane tego dnia ofiary przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego i Miejsc Świętych w Ziemi Świętej. Komunia Święta będzie tego dnia rozdzielana tylko w czasie Liturgii. Po uroczystej liturgii słowa i Adoracji Krzyża przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu. Adoracja Najśw. Sakramentu trwać będzie do godz. 20.30. O godz. 20.00 na pl. Zamkowym rozpocznie się Droga Krzyżowa, którą poprowadzi kard. Kazimierz Nycz.
  6. W Wielką Sobotę o godz. 8.00 Ciemna Jutrznia, a po niej Adoracja Pana Jezusa do rozpoczęcia liturgii wieczornej. Święcenie pokarmów rozpoczniemy po zakończeniu liturgii godzin w Kaplicy M.B. Częstochowskiej. Przed kościołem wywieszony jest grafik Adoracji Pana Jezusa przez grupy i wspólnoty modlitewne naszej parafii. Prosimy o zapoznanie się z grafikiem przez wszystkie osoby należące do grup. Do Adoracji zapraszamy wszystkich parafian.
    Liturgię Wigilii Paschalnej zgodnie z przepisami kościelnymi rozpoczniemy po zachodzie słońca, o godz. 19.00. W trakcie liturgii chrzcielnej odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Całe Triduum Paschalne jest wielkim wspomnieniem Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, to fundament naszej chrześcijańskiej wiary. Dlatego niezwykle ważnym jest udział nas wszystkich w liturgii tych Świętych Dni. Podczas liturgii wieczornych nie ma możliwości spowiedzi.