V niedziela wielkiego postu

 1. W środę 13 marca Kardynałowie zebrani na Konklawe wybrali nowego Papieża, kard. Jorge Mario Bergoglio, abpa Buenos Aires, który przyjął imię Franciszek. Dziś o godz. 12.00 we Mszy św. będziemy dziękować Bogu za nowego „sternika łodzi piotrowej”.
 2. Dziś III niedziela miesiąca. „Puszka inwestycyjna”. Przed kościołem zbierane ofiary do puszek przeznaczone są na pokrycie kosztów konserwacji posadzki w kościele i zainstalowania nocnego oświetlenia wieży. Na stoliczku w kościele wyłożony jest nasz tygodnik parafialny. Do puszka można składać dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów jego wydawania.
 3. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je O. Antoni Żebrowski, Misjonarz Świętej Rodziny z Górki Klasztornej. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie oraz wydrukowany w tygodniku parafialnym. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 Wystawienie Najśw. Sakramentu a o godz. 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i ucałowaniem Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. W poniedziałek zapraszamy na Msze św. rekolekcyjne o godz. 9.00, 18.00 i 21.00. We wtorek, ze względu na papieską Mszę św. inaugurującą pontyfikat Msza św. rekolekcyjna będzie o godz. 8.00 oraz o godz. 18.00 i 21.00. Zachęcamy również do prywatnej adoracji Najśw. Sakramentu w godz. 9.45-17.30. Taca zbierana w poniedziałek i wtorek przeznaczona będzie na potrzeby duszpasterskie Ojca Rekolekcjonisty.
 4. W okresie Wielkiego Postu we wszystkie niedziele o godz. 17.15 odprawiamy Gorzkie Żale z nauką pasyjną i ucałowaniem Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżowa o godz. 17.00. Przez okres Wielkiego Postu w kościele wyłożony jest krzyż. Zachęcamy do jego adoracji. Do skarbony przy krzyżu można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • wtorek, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najśw. Maryi Panny
 6. W kaplicy św. Antoniego wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe na paczki świąteczne dla najuboższych naszych parafian. Do skarbonki można składać ofiary na ten sam cel.
 7. We wtorek 19 marca o godz. 16.30 zapraszamy młodzieży licealną i starszą na spotkanie do sali parafialnej.
 8. Również we wtorek o godz. 19.00 zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się w przygotowanie odpustu parafialnego-Hiszpańskiej Niedzieli na Solcu na spotkanie w Sali parafialnej.
 9. W każdy piątek o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. zbiorową w intencji wszystkich pozostających w niewoli. Po Mszy św. nabożeństwo adoracyjne przed Figurą Jezusa Wykupionego. Chcemy upraszać Chrystusa Nazareńskiego o nadzieję i siłę wytrwania dla każdego z nas.
 10. Za tydzień Niedziela Palmowa. Tradycyjnie palmy będzie można nabyć u naszych Bielanek przed kościołem lub w korytarzu przy kancelarii, a dochód przeznaczony jest na potrzeby tej Grupy. Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się o godz. 10.30 przy pomniku Pana Jezusa dźwigającego Krzyż na dziedzińcu przy muzeum, skąd przejdziemy procesjonalnie do kościoła i do Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  W naszym sklepiku parafialnym czynnym w niedzielne przedpołudnie są już do nabycia kartki świąteczne, jajka wielkanocne ozdobne, ręcznie robione przez naszych parafian. Polecamy również pozycje książkowe na Wielki Post.