III niedziela wielkiego postu

 1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca. Jak zawsze przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na rzecz biednych naszej parafii. Ofiary dziś składane na tacę przeznaczone są na pokrycie rachunków za gaz i światło. Po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się Wystawienie Najśw. Sakramentu. Zapraszamy do miesięcznej Adoracji Pana Jezusa. Spotkanie Grup Różańcowych i wymiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.00 w kaplicy MB. Częstochowskiej. O godz. 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Po raz pierwszy ukazuje się nasz tygodnik parafialny. Wyłożony jest w kościele na stoliczku. Obok jest puszka na dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów jego wydawania.
 2. W okresie Wielkiego Postu we wszystkie niedziele o godz. 17.15 odprawiamy Gorzkie Żale z nauką pasyjną i ucałowaniem Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżowa o godz. 17.00. 15 marca rozważania Drogi Krzyżowej przygotują dzieci naszej parafii. Przez okres Wielkiego Postu w kościele wyłożony jest krzyż. Znajdźmy czas na jego Adorację. Do skarbony przy krzyżu można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w dniach 16-19 marca. Poprowadzi je O. Antoni Żebrowski, Misjonarz Świętej Rodziny.
 3. Okres Wielkiego Postu obok modlitwy i dobrowolnie podejmowanego umartwiania ma być też czasem naszej szczególnej jałmużny na rzecz ubogich. W kaplicy św. Antoniego wystawiony będzie kosz na produkty żywnościowe, a do specjalnej skarbonki można składać ofiary na biednych.
 4. Jutro I Poniedziałek miesiąca, o godz. 17.15 odprawimy Wypominki, po których o godz. 18.00 comiesięczną Mszę Św. za zmarłych polecanych w Wypominkach.
 5. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • poniedziałek, święto św. Kazimierza, Królewicza
 6. W poniedziałek o godz. 19.00 ks. Mariusz zaprasza młodzież licealną i starszą na spotkanie formacyjne
 7. W tym tygodniu będziemy obchodzić I czwartek miesiąca, o godz.17.30 odprawimy nabożeństwo adoracyjne, będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne.
 8. W każdy piątek o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. zbiorową w intencji wszystkich pozostających w niewoli. Po Mszy św. nabożeństwo adoracyjne przed Figurą Jezusa Wykupionego. Chcemy upraszać Chrystusa Nazareńskiego o nadzieję i siłę wytrwania dla każdego z nas.
 9. Chłopców pragnących zostać ministrantami w naszej parafii zapraszamy na zebranie w sobotę o godz. 11.00 do Sali parafialnej.
 10. Akcja Katolicka naszej parafii przypomina o zbiórce makulatury cienkiej (ulotki, gazety, książki w miękkiej okładce) w dniu 4 marca br. (poniedziałek) w godz. 10-14 i 16-19 w Domu Parafialnym – wejście od parkingu. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na misje w Afryce i na wschodzie Europy.
 11. W ramach pomocy dla Krysi Wierzbickiej przed kościołem Jej rodzice rozdają ulotki z prośbą o przekazanie 1 % podatku na dalszą rehabilitację. Można uzyskać pomoc przy rozliczaniu PIT-u.
 12. Po wielu latach posługi w zakrystii, ze względów zdrowotnych odchodzi p. Franciszka Donica. Tą drogą jeszcze raz składamy jej serdeczne podziękowanie za jej wieloletnią troskę o zakrystię i kościół. Bóg zapłać.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Dziś po raz pierwszy wyłożony jest miesięcznik „Egzorcysta”.
 14. W naszym sklepiku parafialnym czynnym w niedzielne przedpołudnie są już do nabycia kartki świąteczne, jajka wielkanocne ozdobne, ręcznie robione przez naszych parafian. Polecamy również pozycje książkowe na Wielki Post.