II niedziela wielkiego postu

 1. Przed kościołem zbierane ofiary przeznaczone są na pomoc Kościołowi w świecie. O godz. 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
 2. W okresie Wielkiego Postu we wszystkie niedziele o godz. 17.15 odprawiamy Gorzkie Żale z nauką pasyjną i ucałowaniem Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżowa o godz. 17.00. 3 i 15 marca rozważania Drogi Krzyżowej przygotują dzieci naszej parafii. Przez okres Wielkiego Postu w kościele wyłożony jest krzyż. Znajdźmy czas na jego Adorację. Postarajmy się też o czytanie w domach ewangelicznego opisu Męki Pańskiej. Niech jej rozważanie będzie naszą stałą praktyką w tym okresie. Do skarbony przy krzyżu można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w dniach 16-19 marca. Poprowadzi je O. Antoni Żebrowski, Misjonarz Świętej Rodziny.
 3. Okres Wielkiego Postu obok modlitwy i dobrowolnie podejmowanego umartwiania ma być też czasem naszej szczególnej jałmużny na rzecz ubogich. W kaplicy św. Antoniego wystawiony będzie kosz na produkty żywnościowe, a do specjalnej skarbonki można składać ofiary na biednych.
 4. W tym tygodniu będziemy obchodzić : I piątek i I sobotę miesiąca.
  • W piątek o godz. 9.30 pójdziemy z posługą do chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych do kancelarii parafialnej. Msze Św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa odprawimy o godz. 8 i 18.00.
  • W sobotę o godz. 8.00 odprawimy Mszę Św. o Niepokalanym Sercu NMP, a po Mszy Św. odmówimy różaniec z rozważaniami.
 5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
  • Piotr Adam Wirtek, kawaler z par. Narodzenia NMP w Warszawie-Płudy i Magdalena Makowska, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.
  • Marcin Karol Szopa, kawaler z par. Św. Jana Kantego w Krakowie i Olga Kitlińska, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.

  Przygotowujących się do małżeństwa polecamy modlitwie wspólnoty.

 6. W każdy piątek o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. zbiorową w intencji wszystkich pozostających w niewoli. Po Mszy św. nabożeństwo adoracyjne przed Figurą Jezusa Wykupionego. Chcemy upraszać Chrystusa Nazareńskiego o nadzieję i siłę wytrwania dla każdego z nas.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  W niedzielne przedpołudnie zapraszamy również do naszego sklepiku parafialnego.