I niedziela wielkiego postu

 1. Dziś III niedziela miesiąca. „Puszka inwestycyjna”. Przed kościołem zbierane ofiary przeznaczone są na pokrycie kosztów drukarki dla naszego tygodnika parafialnego.
  O godz. 17.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek będzie przeznaczona na pomoc Kościołowi w świecie.
 2. W środę rozpoczęliśmy w liturgii Kościoła Wielki Post. W tym okresie we wszystkie niedziele o godz. 17.15 odprawiamy Gorzkie Żale z nauką pasyjną i ucałowaniem Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżowa o godz. 17.00. 22 lutego i 15 marca rozważania Drogi Krzyżowej przygotują dzieci naszej parafii. W okresie Wielkiego Postu w kościele wyłożony jest krzyż. Znajdźmy czas na jego Adorację. Postarajmy się też o czytanie w domach ewangelicznego opisu Męki Pańskiej. Niech jej rozważanie będzie naszą stałą praktyką w tym okresie. Do skarbony przy krzyżu można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w dniach 16-19 marca. Poprowadzi je O. Antoni Żebrowski, Misjonarz Świętej Rodziny.
 3. Okres Wielkiego Postu obok modlitwy i dobrowolnie podejmowanego umartwiania ma być też czasem naszej szczególnej jałmużny na rzecz ubogich. W kaplicy św. Antoniego wystawiony będzie kosz na produkty żywnościowe, a do specjalnej skarbonki można składać ofiary na biednych.
 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • w piątek, święto Katedry św. Piotra, Apostoła
 5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
  • Piotr Adam Wirtek, kawaler z par. Narodzenia NMP w Warszawie-Płudy i Magdalena Makowska, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
  • Marcin Karol Szopa, kawaler z par. Św. Jana Kantego w Krakowie i Olga Kitlińska, panna z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.

  Przygotowujących się do małżeństwa polecamy modlitwie wspólnoty.

 6. W czwartek 21 lutego po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie w naszej Parafialnej Szkole Wiary. Spotkanie w Sali parafialnej poprowadzi ks. dr Cezary Smuniewski.
 7. W każdy piątek o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. zbiorową w intencji wszystkich pozostających w niewoli. Po Mszy św. nabożeństwo adoracyjne przed Figurą Jezusa Wykupionego. Chcemy upraszać Chrystusa Nazareńskiego o nadzieję i siłę wytrwania dla każdego z nas.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  W niedzielne przedpołudnie zapraszamy również do naszego sklepiku parafialnego.