V Niedziela Zwykła

 1. Dziś taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Polecamy je ofiarności i modlitwie naszych parafian. O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne. Po Mszy Św. o godz. 18.00 odbędzie się Wystawienie Najśw. Sakramentu. Zapraszamy szczególnie młodzież do Adoracji Pana Jezusa.
 2. Od niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 46. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Włączmy się wszyscy w modlitwę Kościoła, podejmujmy też postanowienia abstynencji alkoholowej w świętym czasie przygotowań do przeżycia Męki i Zmartwychwstania Chrystusa.
 3. W środę rozpoczyna się w liturgii Kościoła Wielki Post. W tym dniu w naszym kościele Msze święte będą odprawiane o godz. 7, 8, 9, 16.30, 18.00 i 21.00. Na wszystkich Mszach odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem – znak wezwania do nawrócenia, przemiany życia i głębszego zabiegania o Boże Łaski. Tego dnia obowiązuje post ścisły czyli można spożyć tylko jeden posiłek do syta, bez pokarmów mięsnych. Dwa inne posiłki powinny być nie do syta.
 4. W okresie Wielkiego Postu we wszystkie niedziele o godz. 17.15 odprawiać będziemy Gorzkie Żale z nauką pasyjną i ucałowaniem Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżowa o godz. 17.00. W okresie Wielkiego Postu w kościele wyłożony będzie krzyż. Znajdźmy czas na jego Adorację. Postarajmy się też o czytanie w domach ewangelicznego opisu Męki Pańskiej. Niech jej rozważanie będzie naszą stałą praktyką w tym okresie. Do skarbony przy krzyżu można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 5. Okres Wielkiego Postu obok modlitwy i dobrowolnie podejmowanego umartwiania ma być też czasem naszej szczególnej jałmużny na rzecz ubogich. W kaplicy św. Antoniego wystawiony będzie kosz na produkty żywnościowe, a do specjalnej skarbonki można składać ofiary na biednych.
 6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • poniedziałek, wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes, Światowy Dzień Chorych
  • środę, Środa Popielcowa
  • czwartek, święto św. Cyryla, Mnicha i Metodego, Biskupa, Patronów Europy
 7. W poniedziałek po mszy św. wieczornej o godz. 18.00 ks. Mariusz zaprasza młodzież licealną i starszą na spotkanie.
 8. W piątek 15 lutego o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Przygotowanie prowadzi ks. Zbigniew.
 9. W każdy piątek o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. zbiorową w intencji wszystkich pozostających w niewoli. Po Mszy św. nabożeństwo adoracyjne przed Figurą Jezusa Wykupionego. Chcemy upraszać Chrystusa Nazareńskiego o nadzieję i siłę wytrwania dla każdego z nas.
 10. W sobotę, 16 lutego Ksiądz Stanisław i Przewodnik zapraszają na XXXI pielgrzymkę pieszą do Sanktuarium MB Tęskniącej w Powsinie. Początek Mszą św. o godz.9.00 w kościele. Szczegóły pielgrzymki podane są na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  W niedzielne przedpołudnie zapraszamy również do naszego sklepiku parafialnego.