IV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca. Jak zawsze przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na rzecz biednych naszej parafii. Ofiary dziś składane na tacę przeznaczone są na pokrycie rachunków za gaz i światło. Po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się Wystawienie Najśw. Sakramentu. Zapraszamy do miesięcznej Adoracji Pana Jezusa. Spotkanie Grup Różańcowych i wymiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.00 w kaplicy MB. Częstochowskiej. O godz. 17.30 odbędzie się Nabożeństwo eucharystyczne. W przyszłą niedzielę taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
 2. Jutro I Poniedziałek miesiąca,o godz. 17.15 odprawimy Wypominki, po których o godz. 18.00 comiesięczną Mszę Św. za zmarłych polecanych w Wypominkach.
 3. Z okazji 150 rocznicy Powstani Styczniowego Akcja Katolicka zaprasza na prelekcję o życiu i działalności świętego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, którą wygłosi Siostra Antonietta Frącek, postulatora w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym Arcybiskupa Felińskiego. Spotkanie odbędzie się w jutro t.j. w poniedziałek 4 lutego po wieczornej Mszy św. o 18.00 i będzie połączone z ucałowaniem relikwii świętego, znajdujących się w naszym kościele.
 4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • we wtorek, wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy
  • w środę, wspomnienie Św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
 5. W tym tygodniu zakończyliśmy Wizyty duszpasterskie w domach, tzw. Kolędę. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku przyjęli nas w swoich domach. Raz jeszcze polecamy ich Bożej Opatrzności i prosimy o potrzebne łaski na ten rok. Dziękujemy również za wszystkie ofiary składane w czasie Kolędy na potrzeby kościoła. Bóg zapłać.
 6. W tym tygodniu będziemy obchodzić : I czwartek miesiąca, o godz.17.30 odprawimy nabożeństwo adoracyjne, będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne.
 7. W każdy piątek o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. zbiorową w intencji wszystkich pozostających w niewoli. Po Mszy św. nabożeństwo adoracyjne przed Figurą Jezusa Wykupionego. Chcemy upraszać Chrystusa Nazareńskiego o nadzieję i siłę wytrwania dla każdego z nas.
 8. Ponawiamy prośbę o propozycje tytułu dla naszego tygodnika parafialnego, który zamierzamy wydawać oraz pomoc w jego przygotowaniu i redagowaniu. Zgłoszenia przyjmuje ks. Mariusz Wojnowski.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  Dziś szczególnie polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela” w znacznej części poświęconego zmarłemu Ks. Kard. Józefowi Glempowi. W niedzielne przedpołudnie zapraszamy również do naszego sklepiku parafialnego.