Uroczystość Objawienia Pańskiego

 1. Dziś „ Puszka Inwestycyjna”. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na cele inwestycyjne w parafii. Podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 10.30 do kaplicy MB. Częstochowskiej nastąpi poświęcenie nowego witrażu wykonanego wg projektu p. Urszuli Łojko-Smogorzewskiej przez p. Andrzeja Jędrzejewskiego. Rodziców ministrantów i lektorów naszej parafii zapraszamy po Mszy św. o godz. 10.30 na spotkanie do dolnej Sali parafialnej. W korytarzu przy kancelarii można obejrzeć wystawę obrazów naszej parafianki p. Anny Lugowskiej. O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 2. Choć zakończył się liturgiczny okres Bożego Narodzenia, wciąż rozbrzmiewają dźwięki kolęd i pastorałek – także w naszym kościele. Dziś wieczorem, po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy do kaplicy MB. Częstochowskiej na koncert świąteczny w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkoły artystycznej Teatr Sztuk Wielu. W programie zagoszczą świąteczne przeboje Michel`a Buble`a, Mariah Carem, Tatiany Okupnik, Mietka Szcześniaka i Kuby Badacha.
 3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • w poniedziałek, wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy
  • we czwartek, wspomnienie Św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła
  • w piątek, święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
  • w sobotę, wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów
 4. Minął kolejny tydzień Wizyt duszpasterskich w domach, tzw. Kolęda. Odwiedziny księży w domach to bardzo ważna część duszpasterstwa, umacniająca nasze wzajemne więzi. Podobnie jak w roku ubiegłym i w tym roku kolędujemy przed i po południu. W godzinach przedpołudniowych, od godz. 10.00 do 14.00 chcemy się spotkać z osobami, które nie pracują, ze starszymi i samotnymi, zaś w godz. od 17.00 do 20.00 z pozostałymi. W tym roku nie będziemy kolędować w soboty. Ten dzień rezerwujemy dla rodzin, które nie mogły nas przyjąć w tygodniu. Jak zawsze o dacie Kolędy informujemy w kościele oraz na ogłoszeniu wywieszonym w wejściach do domów. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny mieszkające w następujących domach:
  • poniedziałek, 21 stycznia: ul. Solec 28, 79
  • wtorek, 22 stycznia: ul. Solec 30, 30a, 79a
  • środa, 23 stycznia: ul. Solec 36, 38, 83, 85, ul. św. Franciszka Salezego 1, 2, 4
  • czwartek, 24 stycznia: ul. św. Franciszka Salezego 6, ul. Potockiego 4
  • piątek, 25 stycznia: ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 17, 19, 21, ul. Orłowicza 6, 8

  W następnym tygodniu odwiedzimy mieszkańców domów:

  • poniedziałek, 28 stycznia: ul. 3 Maja 2, 3
  • wtorek, 29 stycznia: ul. 3 Maja 5, 5a, 5b
  • środa, 30 stycznia: ul. 3 Maja 7, 7a, 14
  • czwartek, 31 stycznia: ul. 3 Maja 7b

  Wszystkie ofiary składane w czasie Kolędy w tym roku są przeznaczone na bieżące utrzymanie kościoła.

 5. W piątek 25 stycznia Grupa Maryjna po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zaprasza na Różaniec z wystawieniem Najśw. Sakramentu.
 6. W każdy piątek o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. zbiorową w intencji wszystkich pozostających w niewoli. Po Mszy św. nabożeństwo adoracyjne przed Figurą Jezusa Wykupionego. Chcemy upraszać Chrystusa Nazareńskiego o nadzieję i siłę wytrwania dla każdego z nas.
 7. W następną niedzielę, 27 stycznia , w kościele, w atmosferze Roku wiary, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się wieczór kolędowy. Do wspólnego kolędowania i modlitwy zaprasza Grupa Teatralna naszej parafii wraz z chórem VOX COELESTIS z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Tamce.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 9. W niedzielne przedpołudnie zapraszamy również do naszego sklepiku parafialnego. Dziś szczególnie polecamy III część książki Benedykta XVI „Jezus z Nazaretu – Dzieciństwo”