IV niedziela Adwentu

 1. Dziś ostatnia niedziela Adwentu, o godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. W ubiegłą niedzielę ofiary do puszek przeznaczone były na pokrycie kosztów dalszej inwentaryzacji architektonicznej naszego kościoła, zebraliśmy 675,- zł. W piątek zainstalowaliśmy system multimedialny. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Mszę św. dziękczynną w ich intencji odprawimy w niedzielę 30 grudnia o godz. 12.00.
 2. W Kaplicy św. Antoniego wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe dla biednych naszej parafii. W zakrystii można zaopatrywać się w opłatki, sianko i świece Caritas „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom” na stół wigilijny.
 3. Przed Bożym Narodzeniem Grupa Maryjna zaprasza do wspólnego odmawiania Nowenny do Dzieciątka Jezus. Odmawiamy ją w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. zaś w dni powszednie po Roratach.
 4. Jutro Wigilia. Msze św. poranne o godz. 6.30 (Roraty) i 8.00. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00. O północy odprawimy Pasterkę. Podobnie, jak w latach ubiegłych, o godz. 23.30 poprzedzimy ją Godziną Czytań z Liturgii Godzin. Po Mszy Świętej Pasterskiej podzielimy się w naszej świątyni opłatkiem.
 5. We wtorek I dzień świąt Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. w święta jak w niedzielę. Nie ma jednak Mszy św. dla dzieci o godz. 10.30 w kaplicy MB Częstochowskiej. Msze św. dla dzieci w kaplicy wznowimy 13 stycznia. Dzieci i ich rodziców zapraszamy na Msze św. w kościele. W drugi dzień Świąt, w święto św. Szczepana, 26 grudnia, taca będzie przeznaczona na KUL.
 6. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. We czwartek, 27 grudnia, świętego Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa a w piątek, 28 grudnia, w liturgii wspominamy świętych Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. W liturgiczne wspomnienie świętych Młodzianków Kościół udziela specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom. Dlatego serdecznie zapraszam na Mszę Świętą o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00 rodziców i dziadków z dziećmi, wnukami, nawet tymi najmniejszymi.
 7. Wizyty duszpasterskie w domach, tzw. Kolędę, rozpoczniemy od środy 2 stycznia. Odwiedziny księży w domach są bardzo ważną częścią duszpasterstwa, umacniają nasze wzajemne więzi. Podobnie jak w roku ubiegłym i w tym roku Kolęda będzie się odbywać przed i po południu. W godzinach przedpołudniowych, od godz. 10.00 do 14.00 chcemy się spotkać z osobami, które nie pracują, ze starszymi i samotnymi, zaś w godz. od 17.00 do 20.00 z pozostałymi. W tym roku nie będziemy kolędować w soboty. Ten dzień rezerwujemy dla rodzin, które nie mogły nas przyjąć w tygodniu. Jak zawsze o dacie Kolędy informujemy w kościele oraz na ogłoszeniu wywieszonym w wejściach do domów. W pierwszym tygodniu stycznia odwiedzimy rodziny mieszkające w następujących domach:
  • środa, 2 stycznia: ul. Wilanowska 5, 6, 6a i 8
  • czwartek, 3 stycznia: ul. Wilanowska 8a, 10, 10a, 12, 14 i 14a
  • piątek, 4 stycznia: ul. Wilanowska 16/20, 16/20a, 22 i 24

  Wszystkie ofiary składane w czasie Kolędy są przeznaczone na bieżące utrzymanie kościoła.

 8. W piątek 28 grudnia Grupa Maryjna zaprasza członków i sympatyków na Mszę św. o godz. 18.00 i Różaniec z wystawieniem Najśw. Sakramentu.
 9. W każdy piątek o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. zbiorową w intencji wszystkich pozostających w niewoli. Po Mszy św. nabożeństwo adoracyjne przed Figurą Jezusa Wykupionego. Chcemy upraszać Chrystusa Nazareńskiego o nadzieję i siłę wytrwania dla każdego z nas.
  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. W niedzielne przedpołudnie zapraszamy również do naszego sklepiku parafialnego. W związku z dużym zainteresowaniem również dziś można nabyć szopki z piernika. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na rehabilitację Krysi Wierzbickiej.