III niedziela Adwentu

  1. Dziś „różowa niedziela”, ołtarz ozdabiamy kwiatami. O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Dziś „Puszka inwestycyjna”, ofiary do puszek przeznaczone są na pokrycie kosztów dalszej inwentaryzacji architektonicznej naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 1621,- zł. Bóg zapłać.
  2. W Kaplicy św. Antoniego wystawiony został kosz na produkty żywnościowe dla biednych naszej parafii. Paczki dla biednych będziemy wydawać w kancelarii i roznosić do wskazanych rodzin 19 i 20 grudnia. W kancelarii parafialnej można zaopatrywać się w opłatki, sianko i świece Caritas „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom” na stół wigilijny.
  3. Przypominamy, że w Okresie Adwentu, we wszystkie dni powszednie o godz. 6.30 odprawiamy Msze Św. Roratnie o Matce Bożej. Zapraszamy na Roraty wszystkich parafian, zwłaszcza dzieci, które w czasie Rorat mają specjalne konkursy z nagrodami. Po Roratach zapraszamy dzieci do Sali parafialnej na wspólne śniadanie.4. Przed Bożym Narodzeniem Grupa Maryjna zaprasza do wspólnego odmawiania Nowenny do Dzieciątka Jezus. Odmawiamy ją w dni powszednie po Roratach, w niedzielę zaś po Mszy św. o godz. 9.00.
  4. W każdy poniedziałek o godz. 19.00 odbywają się spotkanie młodzieży z ks. Mariuszem. Zachęcamy młodzież licealną i starszą do udziału w tych spotkaniach.
  5. W czwartek 20 grudnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie w naszej Parafialnej Szkole Wiary. Spotkania prowadzi ks. dr Cezary Smuniewski.
  6. W każdy piątek o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. zbiorową w intencji wszystkich pozostających w niewoli. Po Mszy św. nabożeństwo adoracyjne przed Figurą Jezusa Wykupionego. Chcemy upraszać Chrystusa Nazareńskiego o nadzieję i siłę wytrwania dla każdego z nas.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. W niedzielne przedpołudnie zapraszamy również do naszego sklepiku parafialnego. Polecamy pozycje religijne jako prezenty pod choinkę nie tylko dla najmłodszych m.in. gry, płyty. Dziś można nabyć szopki z piernika. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na rehabilitację Krysi Wierzbickiej.