II niedziela Adwentu

 1. Rozpoczęliśmy adwentowe Rekolekcje parafialne. Prowadzi je ks. Józef Aszkiełowicz, proboszcz parafii w Mejszagole na Wileńszczyźnie. Rekolekcje będą trwały do wtorku włącznie. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na Msze św. rekolekcyjne o godz. 9.00, 18.00 i 21.00. Tace zbierane podczas tych Mszy św. przeznaczone będą na wsparcie parafii w Mejszagole.
 2. Po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się Wystawienie Najśw. Sakramentu. O godz. 16.00 Grupa Teatralna naszej parafii zaprasza, z okazji św. Mikołaja dzieci na przedstawienie bajki Hulajnoga Grzesia Raroga. Przedstawienie odbędzie się w kaplicy MB. Częstochowskiej. O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu. Zapraszamy szczególnie młodzież do wspólnej modlitwy adoracyjnej. Dziś ofiary na tacę przeznaczone są na pokrycie rachunków za gaz i energię elektryczną zaś do puszek zbieramy na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 3. W Kaplicy św. Antoniego wystawiony został kosz na produkty żywnościowe dla biednych naszej parafii. W kancelarii parafialnej można zaopatrywać się w opłatki, sianko i świece Caritas „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom” na stół wigilijny.
 4. Okres Adwentu ma być czasem wytężonej modlitwy, jałmużny i pokuty. We wszystkie dni powszednie o godz. 6.30 będziemy odprawiać Msze Św. Roratnie o Matce Bożej, która prowadzi nas do Chrystusa. Taca zbierana podczas Rorat przeznaczona będzie na pokrycie kosztów paczek świątecznych dla ubogich rodzin naszej parafii oraz świątecznego wystroju świątyni. Zapraszamy na Roraty wszystkich parafian, zwłaszcza dzieci, które w czasie Rorat będą miały specjalne konkursy z nagrodami. Po Roratach zapraszamy dzieci do Sali parafialnej na wspólne śniadanie.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • w czwartek – wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy
  • w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła
 6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się Piotr Łukasz Czyżewski, kawaler i Natalia Jolanta Przeździecka, panna, oboje z par. tutejszej. Zapowiedź druga. Przygotowujących się do Małżeństwa polecamy modlitwie wiernych.
 7. W każdy poniedziałek o godz. 19.00 odbywają się spotkanie młodzieży z ks. Mariuszem. W roku wiary poruszane są tematy z tym związane. Zachęcamy młodzież licealną i starszą do udziału w tych spotkaniach.
 8. We wtorek 11 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy osoby, które mogłyby włączyć się w przygotowanie odpustu parafialnego św. Trójcy i festynu Hiszpańskiej Niedzieli na spotkanie do Sali parafialnej. Odpust ten obchodzić będziemy 26 maja przyszłego roku.
 9. Od soboty 15 grudnia Grupa Maryjna zaprasza do wspólnego odmawiania Nowenny do Dzieciątka Jezus. Odmawiać ją będziemy w dni powszednie po Raratach, w niedzielę zaś po Mszy św. o godz. 9.00.
 10. W sobotę, 15 grudnia Ksiądz Stanisław i Przewodnik zapraszają na XXIX pielgrzymkę pieszą do Sanktuarium MB Tęskniącej w Powsinie. Początek Mszą św. o godz.9.00 w kościele. Szczegóły pielgrzymki podane są na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
 11. W każdy piątek o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. zbiorową w intencji wszystkich pozostających w niewoli. Po Mszy św. nabożeństwo adoracyjne przed Figurą Jezusa Wykupionego. Chcemy upraszać Chrystusa Nazareńskiego o nadzieję i siłę wytrwania dla każdego z nas.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. W niedzielne przedpołudnie zapraszamy również do naszego sklepiku parafialnego. Polecamy pozycje religijne jako prezenty pod choinkę nie tylko dla najmłodszych.