I niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Kościoła okresem Adwentu, który ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy Pierwsze Przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym liturgia kieruje nas ku oczekiwaniu Powtórnego Przyjścia Zbawiciela na Ziemię, na końcu Czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego Oczekiwania. W każdą z czterech kolejnych niedziel w dekoracji ołtarza umieszczamy kolejną gwiazdę, tak aby każdy z nas widział upływ czasu i mobilizował serce do gotowości Spotkania z naszym Zbawcą.
 2. Jak zawsze w I niedzielę miesiąca przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na rzecz biednych naszej parafii. Ofiary dziś składane na tacę przeznaczone są na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. W bibliotece zbiórka składek na KUL. Po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się Wystawienie Najśw. Sakramentu. Zapraszamy do comiesięcznej Adoracji Pana Jezusa. Spotkanie Grup Różańcowych i wymiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.00 w kaplicy MB. Częstochowskiej. O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na pokrycie rachunków za gaz i energię elektryczną zaś do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 3. Dziś o godz. 10.30 podczas Mszy św. w kaplicy czterech chłopców zostanie włączonych do grona ministrantów naszej parafii. Witamy ich z radością wśród Służby Liturgicznej Ołtarza. Jednocześnie zapraszamy chłopców od klas II szkoły podstawowej do przygotowania się do służenia jako ministrant. Zbiórka dla wszystkich chętnych odbędzie się w sobotę 8 grudnia o godz. 11.00 w Sali parafialnej. Opiekunem ministrantów jest ks. Mariusz.
 4. W Kaplicy św. Antoniego wystawiony został kosz na produkty żywnościowe dla biednych naszej parafii. W kancelarii parafialnej od poniedziałku 3 grudnia będzie można zaopatrywać się w opłatki, sianko i świece Caritas „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom” na stół wigilijny. Opłatki zostaną poświęcone dziś na Mszy św. o godz. 12.00.
 5. Okres Adwentu ma być czasem wytężonej modlitwy, jałmużny i pokuty. We wszystkie dni powszednie o godz. 6.30 będziemy odprawiać Msze Św. Roratnie o Matce Bożej, która prowadzi nas do Chrystusa. Taca zbierana podczas Rorat przeznaczona będzie na pokrycie kosztów paczek świątecznych dla ubogich rodzin naszej parafii oraz świątecznego wystroju świątyni. Zapraszamy na Roraty wszystkich parafian, zwłaszcza dzieci, które w czasie Rorat będą miały specjalne konkursy z nagrodami. Po Roratach zapraszamy dzieci do Sali parafialnej na wspólne śniadanie.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana
  • w piątek – wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła
  • w sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny, święto patronalne młodzieży żeńskiej. Msze św. z Uroczystości o godz. 7.00, 8.00 i 10.30 dla chorych, samotnych i najstarszych parafian. Po Mszy św. udzielimy im Sakramentu Chorych.
 7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się Piotr Łukasz Czyżewski, kawaler z par. tutejszej i Natalia Jolanta Przeździecka, panna z par. tutejszej. Zapowiedź pierwsza. Przygotowujących się do Małżeństwa polecamy modlitwie wiernych.
 8. Jutro I Poniedziałek miesiąca, o godz. 17.15 odprawimy Wypominki, po których o godz. 18.00 comiesięczną Mszę Św. za zmarłych polecanych w Wypominkach.
 9. W każdy poniedziałek o godz. 19.00 odbywają się spotkanie młodzieży z ks. Mariuszem. W roku wiary poruszane są tematy z tym związane. Zachęcamy młodzież licealną i starszą do udziału w tych spotkaniach.
 10. W czwartek 6 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy osoby, które mogłyby włączyć się w przygotowanie odpustu parafialnego św. Trójcy i festynu Hiszpańskiej Niedzieli na pierwsze spotkanie do Sali parafialnej.
 11. W tym tygodniu: I Czwartek i I Piątek miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 Nabożeństwo Eucharystyczne – będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek o godz. 8.00 odprawimy Mszę Świętą o Najśw. Sercu Pana Jezusa. O godz. 9.30 pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych do Kancelarii parafialnej. Od godz. 17.00 będziemy spowiadać, a o 17.30 odprawimy Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Jezusa Nazareńskiego.
 12. Tuż po wojnie Figura Jezusa Wykupionego ustawiona na gruzach Warszawy była dla miasta znakiem nadziei. W naszych czasach coraz więcej ludzi umęczonych codziennością, kłopotami czy zniewoleniami traci tę nadzieję. Chcemy upraszać Chrystusa Nazareńskiego o nadzieję i siłę wytrwania dla każdego z nas. Od pierwszego piątku w Adwencie zapraszamy w każdy piątek o godz. 19.00 na Mszę św. zbiorową w intencji wszystkich pozostających w niewoli. Po Mszy św. nabożeństwo adoracyjne przed Figurą Jezusa Wykupionego.
 13. W sobotę 8 grudnia o godz. 18.00 rozpoczniemy adwentowe Rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ks. Józef Aszkiełowicz, proboszcz parafii w Mejszagole na Wileńszczyźnie. Rekolekcje będą trwały do wtorku włącznie. Plan Rekolekcji wywieszony jest w gablocie przed kościołem. Zapraszamy.
 14. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Grupa Teatralna naszej parafii zaprasza, z okazji św. Mikołaja dzieci na przedstawienie bajki specjalnie dla nich wystawianej. Przedstawienie odbędzie się w kaplicy MB. Częstochowskiej.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. W niedzielne przedpołudnie zapraszamy również do naszego sklepiku parafialnego. Polecamy brewiarze dla świeckich – znakomitą pomoc w codziennej modlitwie, karty świąteczne oraz nowe pozycje filmowe – znakomity prezent dla całej rodziny, a także religijne malowanki pod choinkę dla najmłodszych.