XXV Niedziela Zwykła

 1. O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 10.30 w kaplicy i o godz. 12.00 w kościele dokonamy odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżonków na te uroczystości. O godz. 10.30 w kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji zgrupowania AK „Kryska” i „Radosław”. Po Mszy św. złożenie kwiatów w miejscach pamięci.Ofiary zbierane do puszek po Mszach św. przeznaczone są na KUL.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • wtorek, wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, Kapłana
  • wtorek, święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski. Główną Mszę św. na którą zapraszamy wszystkie dzieci odprawimy o godz. 18.00
  • czwartek, wspomnienie św. Wincentego a Paulo, Kapłana
  • piątek, wspomnienie św. Wacława, Męczennika
  • sobota, święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 3. Młodzież klas III Gimnazjum, przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy w piątek 28 września o godz. 18.00 na Mszę św. i spotkanie w domu parafialnym.
 4. Grupa Maryjna zaprasza 28 września po Mszy św. wieczornej na Wystawienie Najśw. Sakramentu i wspólny Różaniec. Modlić się będziemy w intencjach członków Grupy Maryjnej, pielgrzymów oraz za Ojczyznę.
 5. Parafia nasza przygotowuje się do wizytacji pasterskiej. Zgodnie z prawem kanonicznym co pięć lat parafię wizytują biskupi. Obecną wizytację w dniach 14-15 października przeprowadzi Ks. Kard. Józef Glemp. Program wizytacji podamy w późniejszym terminie. Prosimy o liczny udział w tych uroczystościach.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

  W niedzielne przedpołudnie zapraszamy również do naszego sklepiku parafialnego. Polecamy szczególnie nowy numer miesięczników „Oremus” i „Słowo wśród nas” oraz kalendarze na nadchodzący rok.