XXIV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Środków Oddziaływania Społecznego. O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Dziś „puszka inwestycyjna”. Ofiary zbierane do puszek po Mszach św. przeznaczone są na zakup systemu multimedialnego do kościoła. Po Mszy Św. o godz. 10.30 w Kaplicy M.B. odbędzie się pierwsze spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w tym roku szkolnym. Zachęcamy rodziców dzieci uczęszczających do szkół poza parafią do przygotowywana i przystępowania dzieci do sakramentów w parafii rodzinnej. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek po Mszach św. przeznaczona będzie na KUL.
 2. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. U progu nowego roku szkolnego zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi i Komunii św.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • poniedziałek, wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Biskupa
  • wtorek, święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski. Główną Mszę św. na którą zapraszamy wszystkie dzieci odprawimy o godz. 18.00
  • czwartek, wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, Kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  • piątek, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
 4. W dniach 22-23 września odbędzie się XXVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin oraz Doradców Życia Rodzinnego pod hasłem „Kościół naszym domem”. W niedzielę 23 września w czasie Mszy św. o godz. 10.30 w kaplicy i o godz. 12.00 w kościele dokonamy odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy małżonków na te uroczystości.
 5. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy w piątek 21 września na Mszę św. i pierwsze powakacyjne spotkanie. Zapraszamy na to spotkanie również młodzież klas III Gimnazjum, która chciałaby w naszej parafii rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.
 6. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną na Jasną Górę. Odbędzie się ona w sobotę 6 października. Jej koszt wynosi 60,- zł. Zapisy i wpłaty przyjmujemy w kancelarii.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

  W niedzielne przedpołudnie zapraszamy również do naszego sklepiku parafialnego. Można nabywać już nowy numer miesięcznika „Oremus”.