XXIII Niedziela Zwykła

 1. O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. Po Mszy Św. o godz. 18.00 odbędzie się Wystawienie Najśw. Sakramentu. Wspólnota Ojcostwa Bożego zaprasza szczególnie młodzież do wspólnej modlitwy. Potrwa ona do godz. 21.00. Dziś ofiary na tacę przeznaczone są na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. W przyszłą niedzielę „puszka inwestycyjna”. Ofiary zbierane do puszek po Mszach św. przeznaczone będą na zakup systemu multimedialnego do kościoła.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • czwartek, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła
  • piątek, święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • sobota, wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej
 3. Witamy w naszej parafii ks. Sławomira Czajkę z diec. radomskiej, studenta nauk biblijnych w Jerozolimie. Ks. Sławomir przez dwa tygodnie wspierać nas będzie w duszpasterstwie.
 4. W sobotę, 15 września Ksiądz Stanisław i Przewodnik zapraszają na XXVI pielgrzymkę pieszą do Sanktuarium MB Tęskniącej w Powsinie. Początek Mszą św. o godz.9.00 w kościele. Szczegóły pielgrzymki podane są na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
 5. W przyszłą niedzielę 16 września po Mszy Św. o godz. 10.30 w Kaplicy M.B. odbędzie się pierwsze spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w tym roku szkolnym. Zachęcamy rodziców dzieci uczęszczających do szkół poza parafią do przygotowywana i przystępowania dzieci do sakramentów w parafii rodzinnej.
 6. Na prośbę wielu parafian przesuwamy termin tegoroczna pielgrzymki parafialnej na Jasną Górę. Odbędzie się ona w sobotę 6 października. Ks. Zbigniew serdecznie zaprasza. Zapisy przyjmujemy w kancelarii lub zakrystii.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

  W niedzielne przedpołudnie zapraszamy również do naszego sklepiku parafialnego. Można nabywać już nowy numer miesięcznika „Oremus”.