XXII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca. Jak zawsze przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar na rzecz biednych naszej parafii. Ofiary dziś składane na tacę przeznaczone są na pokrycie rachunków za gaz i światło. Po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się Wystawienie Najśw. Sakramentu. Zapraszamy do comiesięcznej Adoracji Pana Jezusa – dziś ofiarujmy nasze modlitwy w intencji dzieci i młodzieży na progu ich nowego roku szkolnego. Spotkanie Grup Różańcowych i wymiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.00 w kaplicy MB. Częstochowskiej. O godz. 17.30 zapraszamy na Nieszpory niedzielne. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.
 2. Od dziś wracamy do powakacyjnego planu pracy w parafii. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.30 do kaplicy M.B. Częstochowskiej. Msze św. w języku hiszpańskim odprawiane są w każdą niedzielę o godz. 12.00 również w kaplicy M.B. Częstochowskiej. Kancelaria parafialna czynna jest tak jak przed wakacjami.
 3. Jutro I Poniedziałek miesiąca, o godz. 17.30 odprawimy Wypominki, po których o godz. 18.00 comiesięczną Mszę Św. za zmarłych polecanych w Wypominkach.
 4. W tym tygodniu: I Czwartek i I Piątek miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 odprawimy Adoracje Najśw. Sakramentu – będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek o godz. 8.00 odprawimy Mszę Świętą o Najśw. Sercu Pana Jezusa. O godz. 9.30 pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych do Kancelarii parafialnej. Od godz. 17.00 będziemy spowiadać, a o 17.30 odprawimy Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • poniedziałek, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła
  • sobota, święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny.
 6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:
  • Radosław Jarmuszewski, kawaler z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii i Magdalena Murawska, panna z par. tutejszej, zapowiedź druga.
  • Łukasz Mikołaj Rostkowski, kawaler z par. św. Izydora w Markach i Anna Piekut, panna z par. tutejszej, zapowiedź druga.

  Przygotowujących się do małżeństwa sakramentalnego polecamy modlitwie wiernych.

 7. Tegoroczna pielgrzymka parafialna na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 29 września. Ks. Zbigniew serdecznie zaprasza. Zapisy przyjmujemy w kancelarii lub zakrystii.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

  W niedzielne przedpołudnie zapraszamy również do naszego sklepiku parafialnego. Można nabywać już nowy numer miesięcznika „Oremus”.