Pielgrzymka autokarowo-samolotowa SANKTUARIA EUROPY

24 VIII – 1 IX (9 dni), cena 365 euro + 1900 zł

Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej w godz. urzędowania, telefon: 607170175, 226228308

PROGRAM PIELGRZYMKI (program jest ramowy, może ulec zmianie)

 1. DZIEŃ 24.08.2020 WYJAZD

Wyjazd z Warszawy ok. godziny 6.00 (godzina wyjazdu będzie podana miesiąc przed wyjazdem). Przejazd przez Niemcy. Obiadokolacja. Nocleg w okolicach Norymbergi.

2. DZIEŃ 25.08.2020 COLMAR

Śniadanie. Dalsza podróż. Spacer po Colmar; La Pettite Venise, Dzielnica Garbarzy, kolegiata św. Marcina, kościół dominikanów (ze słynnym średniowiecznym obrazem Martina Schongauera (Madonna wśród róż), muzeum Unterdenlingen, które skrywa perłę późnogotyckiego malarstwa – Ołtarz z Isenheim Matthiasa Gruenewalda. Przejazd pod Lyon. Obiadokolacja. Nocleg.

3. DZIEŃ 26.08.2020 ARS-SUR-FORMANS, LA SALETTE

Śniadanie. Nawiedzenie Ars – parafia św. Jana Vianey. Wyjazd w kierunku La Salette. Przyjazd w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie Sanktuarium związane z objawieniami Matki Boskiej z 1846 roku. Czas na osobistą modlitwę. Obiadokolacja. Możliwość uczestniczenia w wieczornej procesji. Nocleg.

4. DZIEŃ 27.08.2020 CARCASONE – LOURDES

Śniadanie. Następnie wyjazd w kierunku Carcasonne. Zwiedzanie miasta – kompleks obronny, średniowieczna Cite – górne miasto, warowna forteca, kościół St. Nazaire. Przejazd do Lourdes, jednego z największych  na świecie ośrodków kultu maryjnego i miejsca objawień Matki Bożej.  Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Następnie ok. godziny 21.00 udział w procesji Maryjnej. Nocleg.

5. DZIEŃ 28.08.2020 LOURDES

Śniadanie, następnie zwiedzanie Sanktuarium, krypty, kaplica Adoracji, Grota Objawień, muzeum uzdrowień i miasta – Moulin Boly, gdzie znajduje się dom rodzinny św. Bernardetty, Le Cachot – kościół parafialny, hospicjum, muzeum objawień, cmentarz. Czas wolny, następnie Procesja Eucharystyczna z błogosławieństwem chorych. Powrót do hotelu na obiadokolację. Ok. 21.00 wieczorny udział w nabożeństwach. Nocleg.

6. DZIEŃ 29.08.2020 OVIEDO, SANTIAGO DE COMPOSTELLA

Śniadanie. Przejazd do Oviedo. Zwiedzanie Oviedo – Katedra San Salvador, gdzie według tradycji przechowywana jest chusta z Oviedo, czyli sudarium, w które zawinięto w grobie głowę Jezusa Chrystusa. Następnie przejazd do Santiago de Compostella, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7. DZIEŃ 30.08.2020 SANTIAGO DE COMPOSTELLA, FATIMA

Śniadanie. Zwiedzanie sanktuarium – miejsca spoczynku Św. Jakuba Apostoła. Czas na osobistą modlitwę. Przyjazd do Fatimy, gdzie znajduje się sanktuarium kultu Maryjnego, jednego z najczęściej uczęszczanych miejsc przez pielgrzymów z całego świata. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. O godzinie.21.30 udział w procesji. Powrót do hotelu, nocleg.

8.DZIEŃ 31.08.2020 FATIMA, NAZARE 

Śniadanie. Aijustrel – wioska narodzin św. Franciszka i Łucji, gdzie znajdują się ich rodzinne domy, czas na prywatną modlitwę. Przejazd do Nazare – Kościół Nossa Senhora da Nazare, plażowanie. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. O godz. 21.30 udział w procesji. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ 1.09.2020 POWRÓT

Śniadanie. Wyjazd z Fatimy i przejazd na lotnisko w Lizbonie. Wylot z Lizbony o godzinie 9.20. Przylot do Warszawy o godz. 14.15. Zakończenie pielgrzymki

CENA OBEJMUJE:

 • przelot samolotem Lizbona-Warszawa, 
 • przejazd autokarem turystycznym, 
 • ubezpieczenie KL i NNW, 
 • ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych – pakiet rozszerzony, 
 • noclegi w hotelach **/***, pokoje standard 2 i 3 – osobowe z łazienkami, 
 • nocleg „tranzytowy”, 
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, zgodnie z programem, 
 • opiekę pilota na całej trasie przejazdu, 
 • śpiewnik pielgrzyma, 
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, 
 • System Tour Guide.

W CENĘ NIE SĄ WLICZONE:

 • 80 euro – opłata obligatoryjna, płatna u pilota w dniu rozpoczęcia pielgrzymki. Obejmuje koszty dewwizowe związane z realizacją programu (np. parkingi, opłaty drogowe, opłaty klimatyczne w hotelach itp.)
 • dopłata do pokoju jednoosobowego – 160 euro/os., 
 • napoje do obiadokolacji (kawa, herbata itp.),
 • taca na mszach św.