XII NIEDZIELA ZWYKŁA

KARMELICI BOSI

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

UL. SOLEC 61, 00-424 WARSZAWA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   23 CZERWCA A.D. 2019

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Pragniemy z radością poinformować, że w poniedziałek 24 czerwca, w uroczystość Św. Jana Chrzciciela, w bazylice archikatedralnej Św. Jana Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz wręczy trzem naszym parafianom odznaczenia Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej. Odznaczeni zostaną: Marek Donica, Krzysztof Dybowski oraz Janusz Stępowski. Wręczenie medali odbędzie się o godz. 18.30, natomiast o godz. 19.00 rozpocznie się uroczysta Eucharystia. Zapraszamy wszystkich parafian na to Święto.
  1. W środę 26 czerwca kończymy cykl spotkań kobietą i mężczyzną stworzył ich – w kręgu teologii ciała św. Jana Pawła II. Z tej racji zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 z homilią poświeconą tematyce spotkań, oraz po nabożeństwie na wspólnego grilla. Wznowienie spotkań będzie mieć miejsce po okresie wakacyjnym.
  1. W czwartek 27 czerwca zakończenie roku duszpasterskiego grupy młodych. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 19.30. Następnie wspólne spotkanie pożegnalne przy stole.
  1. W piątek 28 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Główna Msza św. z procesją na zakończenie Oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00. Podczas celebracji nastąpi poświęcenie wianków. Tego dnia nie obowiązuje post.
  1. Dziękujemy wszystkim parafianom za przygotowanie i aktywne uczestnictwo w ostatnich wydarzeniach liturgicznych. Podczas Festynu z okazji Odpustu Trójcy Świętej, który miał miejsce w niedzielę 16 czerwca zbierane były datki na odmalowanie wnętrza naszej Świątyni. Po odliczeniu kosztów festynu oraz głównej nagrody loterii fantowej zysk wyniósł 2680 PLN. Za wszelką pomoc z Waszej strony dziękujemy z serca. Proboszcz wraz z Radą ekonomiczną zdecydują o formie dalszej zbiórki oraz możliwości stworzenia funduszu na ten cel. 
  1. Już dziś informujemy, że w miesiącach lipcu i sierpniu zawieszamy stały dyżur w konfesjonale oraz popołudniową Adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie. Natomiast kancelaria parafialna w tym czasie będzie otwarta we wtorki, środy i czwartki od godz. 17.00 do godz. 19.00.