NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

KARMELICI BOSI

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

UL. SOLEC 61, 00-424 WARSZAWA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   16 CZERWCA A.D. 2019

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

  1. W najbliższy czwartek 20 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 10.00 zaproszeni jesteśmy przez Jego Eminencję Kazimierza Kardynała Nycza do bazyliki Św. Jana Chrzciciela na Mszę św. oraz procesję, która przejdzie ulicami Starego Miasta i zakończy się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.
  1. Procesja w naszej Parafii rozpocznie się od Mszy św. o godz. 16.00. Po Eucharystii procesja przejdzie ulicami Wilanowską, Okrąg, Ludną oraz Solec i powróci do kościoła. Serdecznie zapraszamy do czynnego uczestnictwa w procesji i pomocy przy niesieniu sztandarów i feretronów.
  1. W środę 19 czerwca w ramach spotkań kobietą i mężczyzną stworzył ich zapraszamy na wykład z teologii ciała Jana Pawła II w interpretacji współczesnej myśli filozoficznej. Początek po Mszy św. o godz. 18.00. Wstęp wolny. W czwartek 20 czerwca z racji uroczystości Bożego Ciała nie odbędzie się spotkanie młodych.
  1. W dniu dzisiejszym (niedziela) w ramach Odpustu parafialnego można zwiedzać w budynku dawnego Muzeum wernisaż malarstwa młodych artystów. Wystawa otwarta będzie w godzinach popołudniowych. Zapraszamy.
  1. Pragniemy z radością poinformować, że w poniedziałek 24 czerwca, w uroczystość Św. Jana Chrzciciela, w bazylice archikatedralnej Św. Jana Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz wręczy trzem naszym parafianom odznaczenia Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej. Odznaczeni zostaną: Marek Donica, Krzysztof Dybowski oraz Janusz Stępowski. Wręczenie medali odbędzie się o godz. 18.30, natomiast o godz. 19.00 rozpocznie się uroczysta Eucharystia. Zapraszamy wszystkich parafian na to Święto.