NIEDZIELA ZESŁANIA  DUCHA ŚWIĘTEGO

KARMELICI BOSI

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

UL. SOLEC 61, 00-424 WARSZAWA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   9 CZERWCA A.D. 2019

NIEDZIELA ZESŁANIA  DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. W najbliższą niedzielę 16 czerwca, w uroczyste wspomnienie Trójcy Świętej przeżywamy Odpust Parafialny. Suma odpustowa odprawiona zostanie o godz. 12.00. Po niej nastąpi procesja. Prosimy mężczyzn o zgłaszanie się do niesienia sztandarów i baldachimu podczas procesji. Po celebracji liturgicznej zapraszamy wszystkich na festyn parafialny. W czasie festynu panie katechetki zapraszają wszystkie dzieci do wspólnej zabawy na dziedzińcu klasztornym. Dochód z festynu oraz z loterii będzie przeznaczony na malowanie i odświeżenie wnętrza kościoła.
  1. W piątek 14 czerwca oraz w sobotę 15 czerwca, w ramach przygotowania do Odpustu zapraszamy wszystkich na interesujące spotkania z egzorcystą o. Sergiuszem Nizińskim, karmelitą bosym z Poznania. Konferencje z możliwością dialogu odbędą się po Mszach św. o godz. 18.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Z tej racji nabożeństwo czerwcowe odprawimy o godz. 17.30.
  1. Przygotowując się celebracji odpustowej dzieci sypiące kwiaty prosimy o przybycie na próbę w czwartek 13 czerwca na godz. 18.00. Spotykamy się przed kościołem. Natomiast rodziców prosimy o przygotowanie ciast na festyn. Prosimy je zostawić w zakrystii w dzień Odpustu, tj. w niedzielę 16 czerwca do godziny 10.00.
  1. Ponownie zwracamy się z prośbą o fanty. Przedmioty na ten cel można składać w kancelarii bądź w koszu w kaplicy przy zakrystii. Jednocześnie starajmy się przynieść to, co sami chcielibyśmy wylosować. Proboszcz funduje nagrodę główną.
  1. W środę 12 czerwca w ramach spotkań kobietą i mężczyzną stworzył ich zapraszamy na wykład poświęcony nauczaniu św. Jana Pawła II w kręgu jego teologii ciała. Początek po Mszy św. o godz. 18.00.
  1. W czwartek 13 czerwca o godz. 19.30 zapraszamy młodych na Mszę świętą z komentarzem liturgicznym z cyklu spotkanie z Bogiem żywym. Wejście do kaplicy Pana Jezusa Miłosiernego przez bramkę z tyłu kościoła.
  1. W sobotę 15 czerwca ostatnie spotkanie Koła biblijnego o godz. 10.00. Dziś także  zaległa zbiórka do puszek przeznaczona dla ubogich naszej Parafii.