I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

KARMELICI BOSI

 PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

UL. SOLEC 61, 00-424 WARSZAWA 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  10 MARCA A.D. 2019

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. W poniedziałek 11 marca zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej. Początek po Mszy św. o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Spotkanie jest otwarte.
  1. W środę 13 marca kolejny dzień nowenny ku czci św. Józefa. Msza św. z homilią dedykowaną postaci Świętego o godz. 18.00 oraz litania z modlitwą nowenny. Natomiast w ramach spotkania z cyklu kobietą i mężczyzną stworzył ich zapraszamy na półgodzinną  Adorację Najświętszego Sakramentu w milczeniu.
  1. W czwartek 14 marca spotkanie dla młodzieży akademickiej i pracującej z cyklu spotkanie z Bogiem żywym. Rozpoczynamy w sali Domu Parafialnego o godz. 19.30. W tym tygodniu zapraszamy na lectio divina połączone z komentarzem do wybranego tekstu biblijnego. Wejście od strony dawnego parkingu z tyłu kościoła.
  1. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18.00. Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00. Droga krzyżowa dla dzieci także po Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
  1. Już dziś pragniemy ogłosić, że nasz kościół wyznaczony został jako Wielkopostny Kościół Stacyjny na wtorek 26 marca. Szczegółowy program dnia zostanie wywieszony w gablocie oraz zamieszczony na stronie internetowej najbliższym czasie.
  1. W okresie Wielkiego Postu możemy podzielić się konkretnym darem serca z najuboższymi. Kosz na produkty żywnościowe przeznaczone na ten cel znajduje się w kaplicy św. Antoniego, od strony zakrystii. Jednocześnie przypominamy, że rozpoczął się okres rozliczenia podatkowego za rok 2018. Apelujemy o przekazanie 1 procenta podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Pomoc ta będzie następnie przekazana na rzecz Caritas naszej Parafii. Ze względu na konieczność wszczęcia prac remontowych naszej świątyni zachęcamy również do wpłat darowizn na cele kultu religijnego, które można odliczyć od podatku.