XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

KARMELICI BOSI

 PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

UL. SOLEC 61, 00-424 WARSZAWA 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  22 LIPCA A.D. 2018

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Już dziś pragniemy poinformować, że z początkiem miesiąca sierpnia br. ulegają zmianie godziny odprawianych nabożeństw okolicznościowych. Dotychczas celebrowane były przed Mszą św. o godz. 18.00. Odtąd nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Jezusa Nazareńskiego i wszystkie pozostałe celebrować będziemy po Mszy św. o godz. 18.00. Podyktowane jest to prawem liturgicznym, które wymaga, by pierwsze miejsce w kościele zajmowała celebracja Eucharystyczna, a po tejże celebracji były odprawiane wszystkie pozostałe nabożeństwa.
  1. W ramach półrocznego projektu Sąsiedzi sąsiadom ponownie zapraszamy w imieniu organizatorów do współtworzenia sąsiedzkich sieci pomocy starszym na Solcu i Powiślu. Prosimy seniorów, potrzebujących pomocy oraz parafian – sąsiadów, chętnych ofiarować nieodpłatnie pomoc starszym osobom o zgłaszanie się do p. Łucji Kołek. Informacje kontaktowe można znaleźć na tablicy ogłoszeń przed kościołem. Organizatorzy projektu zapraszają także na szkolenie zatytułowane Uczmy się pomagać, które się odbędzie we wtorek 24 lipca w godzinach od 16.00 do 19.30 przy ul. Fabrycznej 1/3 osiedle Solec.
  1. Pani Anna Szcześniak, malarka ziemi łowickiej, zaprasza na wystawę prac w Bibliotece Publicznej na Targówku przy ul. Suwalskiej 11. Wystawa jest czynna do końca lata od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 19.00. Obrazy malowane akrylem na płótnie można będzie zakupić. Środki uzyskane ze sprzedaży autorka przeznacza na pomoc osobie niepełnosprawnej. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.
  1. Wakacje to czas pielgrzymowania na Jasną Górę. Także nasza Warszawska Prowincja Karmelitów Bosych wraz ze swoją grupą karmelitańską zaprasza na pielgrzymkę, która wyjdzie z Wrocławia i w dniach 2-10 sierpnia dotrze do Częstochowy. Grupie przewodzi o. Krzysztof Piskorz. Informacje można znaleźć na stronie internetowej Prowincji Warszawskiej Karmelitów Bosych.