VI NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

KARMELICI BOSI

 PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA ŚWIĘTEJ TRÓJCY

UL. SOLEC 61, 00-424 WARSZAWA 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  6 MAJA A.D. 2018

VI NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 17.45.
  1. Przypominamy, że tym roku nabożeństwa majowe będą mieć miejsce w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 18.00, oraz w niedziele podobnie także po Mszy św. o godz. 18.00. W najbliższy wtorek 8 maja, zgodnie z miejscową tradycją, nabożeństwo majowe o godz. 19.00 pod figurą Matki Bożej na dziedzińcu Domu Opieki Społecznej przy ul. Solec 36A.
  1. Także we wtorek 8 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza św. z okolicznościową homilią o godz. 18.00.
  1. W środę 9 maja, po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z cyklu kobietą i mężczyzną stworzył ich. W tym tygodniu tematem będzie teologia ciała w perspektywie tajemnicy zmartwychwstania według św. Jana Pawła II.
  1. W piątek 11 maja spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 19.00.
  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W tym miesiącu szczególnie polecamy nowy miesięcznik Przewodnik Katolicki, a w nim artykuły na temat opieki psychologicznej dla dzieci i młodzieży czy ciekawa analiza dotycząca nauczania papieża Franciszka. W Gościu Niedzielnym natomiast tematyka społeczno-polityczna z punktu widzenia chrześcijańskiego.
  1. Dziś z racji I Niedzieli miesiąca zbiórka do puszek na rzecz ubogich naszej Parafii.